یکی از سوالاتی که در هنگام بروز اتفاقات منفی ممکن است برای افراد به وجود بیاید، این است که چطور در عین شرایط بد و شرایط نامساعد آرامش روحی خودمان را حفظ کنیم و کاری کنیم که کم کم از چرخه ی اتفاقات منفی خارجی شویم و وارد مدار اتفاقات مثبت شویم؟ اگر پاسخ این سوال را می خواهید بدانید پس در ادامه ی این مقاله در وب سایت موفقیت همراه ما باشید.

چرا شرایط بد اتفاق می افتند؟

قبل از اینکه پاسخ سوال را بدهیم، بهتر است بدانیم که اصلا چرا شرایط بد به وجود می آیند. زمانی که ما در شرایط نامساعد و نامناسبی قرار می گیریم، ذهن ما شروع به پذیرش افکار منفی خواهد کرد. این افکار آنقدر در وجود ما رخنه می کنند که دیدگاه ما را نسبت به تمام جریانات زندگی مان منفی خواهند نمود و به همین دلیل است که ما شرایط بد و نامساعدی را تجربه می کنیم.

این برداشت ما از شرایط است که باعث می شود از این شرایط با نام اتفاقات مثبت و یا اتفاقات منفی یاد کنیم. مثلا اگر دو نفر را فرض کنیم که یکی از اعضای خانواده شان را از دست داده اند، ممکن است این اتفاق برای یکی خوشایند و برای یکی ناخوشایند باشد. به عنوان مثال ممکن است برای کسی که این اتفاق ناخوشایند است، آن شخص بسیار عزیز بوده و کسی که این اتفاق برایش خوشایند واقع شده، از آن فرد نفرت زیادی داشته و یا به هر دلیلی با مرگ او، خوشحال و شاد میشده.

شرایط بد,اتفاقات منفی,شرایط نامساعد,اتفاقات مثبت
تلاش کنید که در عین شرایط بد، توجه تان را به سمت چیزهای خوب ببرید

در اینجا ملاک خوب یا بد بودن مثال نیست و این مثال تنها برداشت این دو شخص از شرایط را نشان می دهد که یکی برداشتش این است که در شرایط بد و شرایط نامساعد گیر کرده است و یکی هم برداشتش این است که تازه اتفاقات مثبت قرار است در زندگی اش روی دهد و به شرایط خوبی دست پیدا کرده.

پس حالا دانستیم که چرا شرایط بد به وجود می آیند. در واقع دلیل این اتفاق تماماً بسته به این است که ما چه برداشتی از شرایط می کنیم.

چطور شرایط نامناسب مان را به شرایط خوب تبدیل کنیم؟

خب اکنون نوبت به این سوال می رسد که حالا این شرایط بد و اتفاقات منفی را چطور به اتفاقات مثبت و خوب تبدیل کنیم؟! پاسخ کاملا روشن است! اگر شما می خواهید که اتفاقات مثبت زیادی را در زندگی تجربه کنید، پس سعی تان بر این باشد که برداشت تان را از شرایط زندگی تغییر دهید و تا آنجا که می توانید با دیدی مثبت به شرایط بنگرید. اینگونه خواهید دید که آرامش روحی تان چقدر زیاد می شود.

زمانی که شما بتوانید در عین شرایط بد زندگی تان به چیزهای خوب توجه کنید و ذهن تان را روی چیزهای خوب متمرکز کنید، دیگر دلیلی ندارد که روی برخی از اتفاقات زندگی تان صفات منفی بگذارید. در واقع با همین ترفند شما می توانید تبدیل به یک انسان موفق شوید.

اکنون دانستید که چطور می توانید در عین شرایط بد، حال روحی خود را حفظ کنید. خوشحال می شویم که اگر تجربه ای در این زمینه دارید، آن را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید