اتمام رابطه یه طرفه میتونه به نفع شما باشه! زمانی که کسی به شما حسی نداره و شما خودتون رو به خاطر اون شخص به آب و چاه میزنید، در نهایت خودتونید که اذیت میشید! چون اون زندگی خودش رو داره و شاید حتی یک درصد هم به شما فکر نکنه. اما واقعا تموم کردن رابطه یک طرفه این کار چه مزیت هایی داره و چطور امکان پذیره؟ توی این مقاله با ما باشید تا پاسخ رو به بهتون بدیم.

اتمام رابطه یه طرفه چطور امکان پذیره؟

یادتون باشه که ممکنه روش هایی که در ادامه میگیم کمی سخت به نظر برسن، اما باور کنید که اگه به اونها عمل کنید، میتونید حجم فشاری که این نوع رابطه روی شما میذاره رو کم کنید و آرام آرام اون رو از بین ببرید. ما اول در مورد مزیت های اتمام این نوع رابطه براتون حرف میزنیم تا پذیرش انجام روش هایی که بهتون میگم براتون آسون تر بشه و سپس در مورد روش های به اتمام رسوندش صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.

مزایای اتمام رابطه یه طرفه

در زیر بهترین و بزرگترین مزایای اتمام رابطه یه طرفه رو خددمتتون میگیم.

افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

اتمام رابطه یه طرفه میتونه عزت نفس و اعتماد به نفس شما را بهتون برگردونه. تا وقتی که با کسی توی رابطه هستید که هیچ میل و احساسی نسبت به شما نداره، ممکنه احساس بی ارزشی بهتون دست بده و فکر کنید که هیچ ویژگی خاصی ندارید که کسی به خاطر اون شما رو دوست داشته باشه.

اما وقتی که این رابطه رو تموم میکنید، تازه میفهمید که چقدر ارزشمند بودید و چقدر شخصی که با شما بوده، روی ارزش های شما فیلتر میذاشته و اجازه نمیداده که شما اون ارزش ها رو ببینید.

عزت نفس,اعتماد به نفس
اتمام رابطه یه طرفه عزت نفس و اعتماد به نفس رو بهتون بر میگردونه

قوی شدن شخصیت

وقتی که با کسی هستید که شما رو دوست نداره، شخصیت تون نسبت به قبل ضعیف و ضعیف تر میشه و تا جایی پیش میره که شما خودتون رو بی ارزش ترین انسان روی کره زمین میدونید. اگه این رابطه رو تموم نکنید، نهایتا خودتون هستید که به خاطرش شکنجه میشید.

با اتمام رابطه یه طرفه و درمان وابستگی تون، شخصیت خودتون رو بیش از پیش قوی تر میکنید. اینجوری دیگه برای هر چیزی نمی رنجید و خودتون رو عذاب نمیدید. در این زمان شخصیتتون رو در مقابل اتفاقات زندگی قوی تر میکنید و اینطوری بهتر میتونید زندگی رو به معنای واقعی زندگی کنید.

بعد اتمام رابطه یه طرفه تون، شما بهتر میتونید در جذب نیمه گمشده عمل کنید و دقیقا همون کسی رو پیدا میکنید که دوست دارید و به خاطر شخصیت قوی ای که برای رابطه قبلی در خودتون به وجود آوردید، برای دوست داشته شدن به سمت هر کسی نمیرید که این هم یک مزیت فوق العاده به حساب میاد.

مدیریت وقت و زمان

مزیت دیگه که براتون با اتمام رابطه یه طرفه به وجود میاد، اینه که میتونید زمان و وقت تون رو مدیریت کنید و بیخود اون رو صرف کسی نکنید که هیچ احساسی نسبت به شما نداره.

انسان یک بار بیشتر روی این کره خاکی زندگی نمیکنه و هیچ وقت هم براش تاریخ تکرار نمیشه. یعنی اگه امروز فلان روز در فلان ماه از فلان سال خاص هست، این تاریخ منحصر به فرده و هیچ وقت دیگه به اون بر نمی گردید. همین نشون میده که وقت و زمان ارزشمنده و باید برای تک تک لحظات ارزش قائل شد. با این حال اگه این زمان و لحظات رو برای کسی صرف کنید که میدونید توی زندگیتون نمیمونه، فقط فرصت زندگی کردن رو از خودتون گرفتید.

نجات از افسردگی

بیشتر افسردگی هایی که افراد میگیرن، میتونه به خاطر آدمهای اطرافشون باشه. حالا فکر کنید که یکی از همون افرادی که باعث افسردگی شما میشن، همسر یا پارتنرتون باشه که به شما هیچ حسی نداره! قطعا با این مسئله میزان افسردگی تون هر روز بیشتر و بیشتر میشه. اما اگه این رابطه یک طرفه تون رو با اون به اتمام برسونید، میزان این افسردگی ها کم خواهد شد.

ممکنه اوایل بعد از تموم کردن رابطه براتون سخت بگذره و میزان افسردگیتون شاید بیشتر هم بشه اما چون کار درست رو انجام دادید، بعد از یه دوره ای روز به روز از میزان این افسردگی کمتر و کمتر میشه. البته توی این زمان باید با مشاور در ارتباط باشید و حتی قبل از ترک رابطه هم به مشاوره برید که شاید اصلا دلیل افسردگی هاتون چیز دیگه ای بوده.

افسردگی,تموم کردن رابطه یه طرفه
اتمام رابطه یه طرفه شما رو از افسردگی نجات میده

درک بهتر رابطه عاشقانه و عاطفی

رابطه عاشقانه میتونه امید به زندگی رو در انسان بیشتر کنه! اما وقتی که به درستی ایجاد نشه و فقط یک رابطه یک طرفه باشه، اون موقع میشه بلای جونتون. وقتی که شما این رابطه رو به اتمام رسوندید و سعی کردید شخصی رو پیدا کنید که احساس متقابل نسبت بهم دارید، میتونید معنی رابطه عاطفی رو درک کنید و زیبایی های اون رو ببینید.

وقتی که با شخصی هستید که به شما احساسی نداره، نمیتونید زیبایی های رابطه عاشقانه رو ببینید! اما به محض اینکه اون رو ترک کردید و رابطه جدیدی ایجاد کردید که در اون طرف مقابل هم شما رو دوست داره، اون موقع میفهمید که چقدر عشق میتونسته زیبا باشه و شما خودتون رو ازش به خاطر اون فرد منع میکردید.

روش های اتمام رابطه یه طرفه

خب تا الان مزایا رو راتون گفتیم و از اینجا به بعد میخوایم روش های اتمام این نوع رابطه رو براتون شرح بدیم. با ما همراه باشید.

لذت بردن از تنهایی

چیزی که خیلی از ما آدما ازش فراری هستیم، تنهایی هست. کسی که بتونه از تنهایی خودش لذت ببره، در واقع نیازی هم به کسی نخواهد داشت و فقط برای اینکه آرامش بهتر و بیشتری رو تجربه کنه، وارد رابطه با شخص دیگه ای میشه!

اگه رابطه ای دارید که یک طرفه هست، برای اتمام رابطه یه طرفه خودتون باید سعی کنید که از تنهایی هاتون لذت ببرید. البته توجه کنید که این همون اول امکان پذیر نیست و نیاز به تمرین داره.

از این به بعد تلاش کنید که از با خودتون بودن لذت ببرید. خودتون رو تنهایی به سینما دعوت کنید، تنهایی برید پارک، برای خودتون بلیط استخر بخرید و هر کاری که میتونید انجام بدید تا در نهایت بتونید تبدیل به کسی بشید که از تنهایی هاش لذت میبره. اینجوری ترس از تنهایی رو از بین میبرید و اون موقع دیگه نیازی ندارید که برای نگه داشتن کسی در زندگیتون تلاش کنید.

تنهایی,از بین بردن رابطه یه طرفه
با لذت بردن از تنهایی، به از بین بردن رابطه یه طرفه ای که دارید کمک کنید

رفتن پیش مشاور

یکی از بهترین راه ها برای اتمام رابطه یه طرفه اینه که پیش مشاور برید. بعضی ها هنوز اون باور کهنه و قدیمی رو دارن که مشاور و روانشناس فقط برای دیوانه هاست اما این اشتباهه. مشاور میتونه به شما کمک کنه که مسیر درست زندگی رو پیدا کنید و در اون مسیر قدم بذارید.

وقتی که مشکلاتتون رو مستقیما با مشاور در میون بذارید، اون هم با توجه به مشکلتون و درک کامل زندگیتون، بهتون راه حل هایی میده که میتونه درست باشه و زندگیتون رو نجات بده. پس این کار رو حتما انجام بدید!

موفقیت در روابط عاشقانه هم با همین مشاور رفتن امکان پذیره. خیلی ها فکر میکنن که روانشناس و مشاور فقط مشکلات رو حل میکنه اما نه! اون میتونه به قوی تر کردن یک رابطه عاشقانه دو طرفه هم کمک کنه.

عدم بزرگنمایی شخص مقابل

مشکل دیگه ای که خیلی از آدما میتونن داشته باشن، اینه که از طرف مقابلشون یه غول درست میکنن و فکر میکنن که خدا دیگه مثل اون شخصی که باهاش وارد رابطه شدن رو نیافریده که این هم اشتباهه. ما نباید از طرف مقابلمون در هیچ نوع رابطه ای یک غول بسازیم. چون اینجوری وقتی که میبینیم کاری خلاف تصورات ما کرد، خیلی بهمون لطمه وارد میشه.

به جای این کار سعی کنیم که خود واقعی اون شخص رو ببینیم! منظور از خود واقعی یعنی پذیرش اون شخص با تمام معایب و ویژگی های مثبتشه. اینجوری دیگه اون شخص رو برای خودمون تبدیل به یک خدا نمیکنیم و میتونیم پذیرش بیشتری داشته باشیم که روی کره ی خاکی بی نهایت انسان هستند که به مانند اون میتونن وارد زندگی ما بشن و بهمون حس خوبی بدن.

یادتون نره که هدف شما اینه که برای اتمام رابطه یه طرفه خودتون هر کاری که از دستتون بر میاد رو انجام بدید که این هم یکی از اون کارهاست. وقتی که طرف مقابل رو برای خودتون خیلی بزرگ نکنید و اون رو هم یک انسان عادی بدونید، دل کندن ازش راحت تره نسبت به زمانی که شدیداً از اون برای خودتون یک بت درست کرده بودید و فکر میکردید که دیگه مثل اون روی کره ی زمین وجود نداره.

تموم کردن رابطه عاطفی
برای تموم کردن رابطه عاطفی یه طرفه و اشتباه، از طرف مقابل غول نسازید

وارد اجتماع شدن

خب یکی دیگه از کارهایی هم که ما میتونیم برای اتمام رابطه یه طرفه مون انجام بدیم، این هست که وارد اجتماع بشیم تا باور کنیم که ما هم ارزشمند هستیم و کسایی هم هستن که ما رو دوست داشته باشن. تا وقتی که وارد اجتماع نشدیم، فکر میکنیم که فقط و فقط همین شخص هست که ما رو دوست داره و اگه اون بذاره و بره، دیگه ما میمونیم و تنهایی هامون.

اما وقتی وارد اجتماع شدیم، می بینیم که نه اونطوری هم که فکر میکردیم نیست و میتونیم طرف مقابلمون رو به شکلی که اون شخص هم ما رو دوست داشته باشه انتخاب کنیم.

تموم کردن رابطه عاطفی قطعا کار آسونی نیست و همین که وارد اجتماع هم شدید، باید به خودتون زمان بدید. به مرور زمان شخص مورد علاقه خودتون رو میتونید پیدا کنید و با توجه به روی ویژگی های مثبت اون و اخلاقیات خوبش میتونید شخص قبلی رو از یاد ببرید.

ایجاد درگیری فکری

تا زمانی که چیزی برای فکر کردن نداشته باشید، مدام اون شخص و رابطه تون به یادتون میاد! پس برای از بین بردن رابطه یک طرفه تون با اون شخص، باید برای خودتون درگیری فکری ایجاد کنید و نذارید که ذهنتون به سمت اون بره.
میتونید با کارهای خلاقانه ای این کار رو بکنید. مثلا میتونید یک کار نیمه وقت برای خودتون پیدا کنید، میتونید با دوستاتون به گردش و تفریح برید، میتونید کتاب بخونید یا هر چیزی که ذهنتون رو درگیر میکنه و نمیذاره که به اون فکر کنید رو انجام بدید.

این کار رو که انجام بدید، رها کردن رابطه عاطفی اشتباه تون براتون آسون تر میشه. چون دیگه اون جایی نداره توی ذهن و زندگیتون.

صحبت کردن با طرف مقابل

صحبت کردن با طرف مقابل هم یکی از اقداماتی هست که میتونید انجام بدید؛ البته اینکه صد در صد براتون جواب بده، مشخص نیست و باید امتحانش کنید. با طرف بشینید و حرف بزنید! بعضی موقع ها ممکنه که ما برداشت اشتباهی از رفتارهای شخص مقابل داشته باشیم و فکر کنیم که این رابطه یک طرفه هست؛ اما زمانی که باهاش صحبت کردیم، متوجه میشیم که اون چنین دیدگاهی نداشته.

پس صحبت کردن موضع رو براتون مشخص میکنه که دقیقا رابطه تون در کجا قرار داره و بهتون کمک میکنه تا درک کنید که شاید اصلا این تصور شما بوده نه طرف مقابل.

نظر شما درباره اتمام رابطه یه طرفه

آیا شما درگیر رابطه ای یک طرفه بودید؟ چطور اون رو به اتمام رسوندید و چطور تونستید دوباره عشق رو پیدا کنید؟ حتما توی بخش نظرات، نظر خودتون رو با ما در میون بذارید. اگه جزو دسته اول که گفتیم نیستید و رابطه ای عاشقانه و زیبا دارید، خب راز این رابطه عاشقانه چیه؟ با نوشتن اون راز رابطه در بخش نظرات کاری کنید تا بقیه هم ازش استفاده کنند و بتونن روابط و زندگی زیبایی رو برای خودشون بسازن.
در کنار همه ی اینها، اگه شما هنوز وارد رابطه ای نشدید اما میدونید که اتمام رابطه یه طرفه یا یک روش خاص امکان پذیره که ما هم اونو داخل مقاله نگفتیم، حتما اون رو با ما در میون بذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید