رفتن به سمت موفقیت و اهداف ممکنه که با چالش های مختلفی همراه باشه. کسی که هدفی رو انتخاب میکنه و تصمیم میگیره که برای هدفش اقدامی بکنه، باید بدونه که در مسیر پیمودن هدف و رویایی که داره، ممکنه به چالش های مختلفی بر بخوره. حالا ما اینجا سه نکته مهم در رابطه با انگیزه برای موفقیت رو با شما در میون میزاریم که به واسطه ی اونا بتونید مسیر موفقیت و اهداف رو خیلی راحت و با دردسر کمتری بپیمایید. همراه ما باشید.

رفتن به سمت موفقیت با سه نکته طلایی

خب این سه نکته در رابطه با انگیزه برای موفقیت تون هستن. یعنی اگه به اونها توجه کنید و سعی کنید که بهشون عمل کنید، انگیزه تون بالاتر میره و خب اینجور وقتی که به سمت موفقیت می رید، موانع اونقدر به چشم تون نمیان و اگه مانعی هم سر راهتون سبز بشه، میتونید از پسش بربیاین و ازش بگذرین. خب بریم به سراغ سه نکته اساسی!

نکته اول: فقط روی نتیجه تمرکز نکنید

اولین نکته اینه که تمرکز خودتون رو از روی نتیجه ی صد در صدی بردارید. منظور این نیست که اصلا به نتیجه فکر نکنید، ولی دیگه به خودتون نگید که یا باید به اون نتیجه برسم یا اصلا دیگه ادامه نمیدم. اینجوری با کوچکترین مانع و مشکلی فکر میکنید که دیگه رسیدن به خواسته تون غیر ممکنه و خیلی زود ازش دست میکشید.

با خودتون قرار بزارید که برای رفتن به سمت موفقیت و اهداف، به جای تمرکز روی نتیجه، روی پیشرفت تون متمرکز بشید. یعنی بگید که برای من مهم اینه که چقدر پیشرفت کردم و چقدر مهارت هام زیادتر شده. وقتی که قصدتون از پیمودن مسیر هدف بزرگ کردن شخصیت باشه نه رسیدن به نتیجه، اون موقع میتونید با انگیزه بیشتری به سمت اهداف برید.

انگیزه برای موفقیت
جهت حفظ انگیزه برای موفقیت فقط روی نتیجه تمرکز نکنید

نکته دوم: با برنامه پیش برید

برای خودتون برنامه داشته باشید. توی مقاله ای که قبلا در رابطه با هدف گذاری نوشته شده، با شما از اهمیت با برنامه یش رفتن حرف زدیم. اگه طبق یک برنامه و اصول مشخص پیش برید، انگیزه تون برای رسیدن به هدف حفظ میشه.

خیلی از آدما، اوایل حرکت و رفتن به سمت موفقیت انرژی دارن اما کم کم با گذشت زمان از میزان این انرژی کم میشه. اونا همون اول، به قدری تلاش و کوشش میکنن که کسی که اونها رو از بیرون تماشا میکنه، فکر میکنه که قطعا به هدفشون میرسن؛ اما همین که کمی میگذره، دیگه اون انرژی قبلی رو ندارن و از میزان اون کاسته میشه.

اگه برنامه داشته باشین، در رابطه با انگیزه برای موفقیت به مشکلی بر نمیخورید. چون هدف تون رو تبدیل به برنامه های کوچیک تر کردید و با اجرایی کردن هر کدوم از این برنامه ها، نه تنها انرژی تون از بین نمیره بلکه افزایش هم پیدا میکنه.

کسی که برنامه نداشته باشه و نتونه که عملکرد خودش رو به درستی برنامه ریزی کنه، نباید توقع زیادی برای موفقیت در کارهاش داشته باشه.

برنامه,هدف,انگیزه
برای رفتن به سمت موفقیت باید برنامه داشته باشید

نکته سوم: توجه نکردن به حرف بقیه

وقتی که تصمیم برای رفتن به سمت موفقیت رو می گیرید، دیگه حرف های بقیه رو باید نادیده بگیرید. بقیه برای اینکه شما رو از مسیر هدف تون نگه دارن، بارها ممکنه به شما انرژی منفی بدن یا باعث بشن که از مسیرتون مایوس بشید. باید اینقدر روی خودتون و اعتماد به نفس تون کار کنید که دیگه حرف های اونا براتون ارزشی نداشته باشه.

بیشتر آدمایی که الان به موفقیتی رسیدن، روی حرف مردم به عنوان انگیزه برای موفقیت حساب نکردن! چون مردم شرایط اونها رو نمیدونستن و جای اونا نبودن که بفهمن که شرایط دقیقا چجوریه. برای همین به جای اینکه به حرف مردم گوش کنن و از رفتن به سمت موفقیت دست بکشن یا اصلا اون حرفا رو مهم بدونن، به جاش روی خواسته شون تمرکز کردن و برای اون چیزی که میخواستن جنگیدن و الان هم به موفقیت رسیدن.

یادتون نره که هیچ وقت به خاطر حرف مردم از خواسته هاتون دست نکشید. چون اگه از خواسته تون کنار بکشید، یک روز افسوس میخورید که چرا ادامه اش ندادید.

شما در هر صورت باید تلاش کنید. حالا این تلاش کردن میتونه برای بیرون اومدن از مشکلات روزمره باشه و یا برای رسیدن به هدف! شما کدوم رو انتخاب می کنید؟

اگه از رفتن به سمت موفقیت به خاطر حرف مردم دست بکشید، تلاش تون باید در راستای بیرون اومدن از مشکلات روزمره باشه که تمومی هم نداره. پس چه خوب که به سمت خواسته تون حرکت کنید و به حرف این مردمی که هر روز هزار دلیل میارن که موفق شدن امکان پذیر نیست، توجه نکنید. با این کار به افزایش انگیزه برای موفقیت تون کمک کردید و بیشتر از قبل انرژی میگیرد که چیزی که خواستید رو به دست بیارید.

موفقیت شدن,اهداف
برای رفتن به سمت موفقیت و حفظ انگیزه برای موفقیت نباید به حرف مردم توجه کرد

اهمیت رفتن به سمت موفقیت

فراموش نکنید که ما آدم ها به خاطر هدفی به این دنیا اومدیم و هر کدوم از ما رسالتی داریم که باید اون رسالت رو انجام بدیم؛ پس خواسته ای که دارید، شاید هدف زندگی تون باشه! واسه همینم که شده ساده از کنارش نگذرید و هر کاری بکنید تا در اون به موفقیت برسید. اما یادتون نره طبق نکته اولی که ذکر کردیم، تمرکز اصلی شما روی ارتقاء شخصیت و تجربه کردن تون باشه نه رسیدن صد در صدی به نتیجه.

نکته مهم و پایانی: انگیزه برای موفقیت زمانی به وجود میاد که واقعا میل درونی برای رسیدن به خواسته داشته باشید! نه اینکه صرفاً جهت اینکه بقیه گفتن خوبه، شما هم به سمت اون خواسته حرکت کنید. در واقع اینجوری شما به خواسته دیگران جامه عمل می پوشونید نه خواسته خودتون. این موضوع خیلی مهمه و باید به اون توجه کافی داشته باشید وگرنه حتی اگه تمام سه مرحله ای که گفتیم رو به درستی انجام بدید، آخرش هم به موفقیت نمی رسید. حتی اگه به یک نتیجه قابل قبول دست پیدا کنید، از نظر خودتون موفقیت به حساب نمیاد.

برای رفتن به سمت موفقیت توجه به همین نکات ساده میتونه کافی باشه. اما این نکات در ظاهر ممکنه ساده به نظر برسن ولی در عمل خواهید دید که اینطور نیست و باید برای عمل کردن بهشون واقعا تلاش کنید.


نظر شما چیه؟ آیا واقعا برای رفتن به سمت موفقیت نیاز به برنامه و کار خاصی نداریم و همینجوری میتونیم به چیزی که میخوایم برسیم؟ آیا واقعا این کار شدنیه؟ شما چطور توی خواسته یا هدفی به موفقیت رسیدید؟ با ما در بخش نظرات پاسخ تون رو در میون بزارید.

ویدیو,کلیپ,فیلم,انگیزشی,موفقیت,خوشبختی,شادیموفقیت,خوشبختی,هدف,انگیزه,ذهن

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید