داشتن کسب و کار موفق آرزوی هر کسیه. اما آیا میدونید که چطور باید یک کسب و کار پرسود و عالی داشته باشیم؟ یا اصلا میدونید که چطور باعث پیشرفت شغلی خودمون بشیم؟ خیلیا آرزوی موفقیت رو دارن اما نمیدونن که باید در مسیر موفقیت کسب و کار خودشون چکار کنن. توی این مقاله همراه ما باشید تا در مورد سه نکته اساسی برای هر کسب و کار یعنی داشتن هدف و انگیزه و عدم تغییر مسیر با شما صحبت کنیم.

ویدیو مقاله داشتن کسب و کار موفق

شما میتونید خلاصه این مقاله رو به صورت ویدیویی در کلیپ زیر ببینید:

داشتن کسب و کار موفق با سه راهکار اساسی

به هر کدوم از این سه راهکار که بی توجهی کنید، آرزوی داشتن شغل پردرآمد و شغل موفق رو باید فراموش کنید. این سه نکته مهمترین رکن های موفقیت در هر کاری هستند.

نکته ۱: داشتن هدف و برنامه

کسی که هدفی نداشته باشه، نمیدونه که به کجا میخواد بره؛ این در مورد کسب و کارها هم صدق میکنه. زمانی که ندونید مقصدتون کجاست، چطور میخواین مسیری انتخاب کنید تا از طریق به اون به موفقیت برسید؟ شما باید برای خودتون هدف انتخاب کنید! داشتن کسب و کار موفق لازمه اش داشتن هدف مشخصه.

یک هدف انتخاب کنید و سپس به اون برسید و اگه دیدید که مطابق میلتون نیست، دوباره هدف دیگه ای برگزینید و به سمت اون حرکت کنید. تا زمانی که نخواین مقصدتون رو مشخص کنید، مثل کسی هستید که در دل سیاهی شب به راه افتاده و همراه خودش چراغی نبرده! این شخص مدام توی چاله های مختلف میفته، خسته میشه و در نهایت هم به مقصدی نمیرسه.
اگه نمیخواین که مثل این شخص باشید، پس هدفتون رو توی کسب و کارتون همین الان انتخاب کنید.

برای داشتن کسب و کار موفق برنامه ریزی هم بکنید. یعنی اگه هدفی دارید، طبق یک برنامه ریزی خاص پیش برید. کسی که برنامه ای نداشته باشه، با اینکه ممکنه هدفش رو بشناسه اما نمیدونه که از چه مسیری باید بره، چه کارهایی رو باید انجام بده و به صورت کلی سردرگمه.

حالا اگه شما یک شغل پردرآمد و خوب میخواین، هم براش هدف انتخاب کنید و هم برنامه ریزی داشته باشین.

هدف و برنامه ریزی
داشتن کسب و کار موفق با هدف و برنامه ریزی

نکته ۲: حفظ و افزایش انگیزه

انگیزه برای داشتن یک کسب و کار موفق خیلی مهمه. کسی که میخواد یک کسب و کار پرسود و یک شغل پردرآمد داشته باشه، باید برای رسیدن به اهدافش در اون شغل انگیزه هم داشته باشه. شما وقتی انگیزه ای ندارید، حرکتی هم نمی کنید. اشتیاق یکی از مهمترین نکات رسیدن به اهداف هست که اگه نباشه، هدف های شما لَنگ میمونه.

به هر طریقی که میتونید انگیزه خودتون رو برای هدفی که دارید بالا ببرید. کسب و کارتون رو اگه قلباً دوست داشته باشید و صرفا جهت کسب سود و … وارد اون نشده باشید، میتونید انگیزه هم پیدا کنید تا به هدف های مختلفی در اون دست پیدا کنید.

همونطور که گفتیم، باید به طرق مختلف به دنبال افزایش انگیزه خودتون باشید. انگیزه تون که بره بالا، کم کم ایده های مختلف هم بهتون میرسه که به واسطه ی اونها بتونید کارتون رو رونق ببخشید و در اون به پیشرفت و موفقیت برسید.

توی مقاله ای که قبلا در مورد هدف گذاری نوشته شده، روش های حفظ انگیزه رو توضیح دادیم که پیشنهاد میکنیم حتما سری به اون مقاله هم بزنید و در مورد روش های افزایش انگیزه برای رسیدن به اهداف مطالعه کنید. داشتن یک کسب و کار موفق با مطالعه ی همون روش ها میتونه امکان پذیر باشه.

چند تا از بهترین روش ها رو هم در زیر ذکر می کنیم که در صورتی که تمایل نداشتید از اون مقاله استفاده کنید، به صورت تیتروار از برخی از این روش ها اطلاع پیدا کنید:

  • تکرار عبارات تاکیدی مثبت برای رشد کسب و کار
  • خواندن جملات انگیزشی
  • دیدن ویدیو کلیپ های انگیزشی
  • صحبت با افراد موفق
  • خواندن کتاب
  • و …

بیشتر این روش ها رو داخل همون مقاله ای که گفتیم، توضیح دادیم که اینجا از توضیحات اضافه اش پرهیز میکنیم.

حفظ و افزایش انگیزه,شغل پردرآمد
حفظ و افزایش انگیزه برای داشتن کسب و کار موفق

نکته ۳: عدم تغییر مسیر

کسایی که مدام از این شاخه به اون شاخه میپرن، در نهایت هیچ سودی به دست نمیارن. چون فرصت پیشرفت کردن توی هیچ کاری رو نداشتن و فقط در حال تغییر مسیر بودن.

بعضیا آرزوی داشتن کسب و کار موفق رو دارن اما صبر ندارن. صبر مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت هست و اگه کسی توی کارش صبر داشته باشه میتونه انتظار داشته باشه که به موفقیت هم برسه.

یک مسیر رو که شروع میکنید، ادامه اش بدید و وقتی که به مقصد رسیدید، اون موقع تصمیم بگیرید که میخواین هنوز ادامه بدید یا نه. با اولین سختی ها از پا نیفتین و با قدرت در مسیر رسیدن به خواسته تون تلاش کنید تا در نهایت به چیزی که میخواین برسین.

مسیر موفقیت در کسب و کار میتونه پر از مانع باشه و شما باید قدرت و شهامت رو به رو شدن با این موانع رو داشته باشید وگرنه شکست تون توی شغل و کارتون حتمیه.

این موانع اومدن تا شما رو ناامید کنن و اگه بزارین که به هدفشون برسن، نباید توقع موفقیت داشته باشید. شما باید از این موانع جدی تر باشید و برای رسیدن به موفقیت خودتون رو مصمم کنید تا در نهایت به ثمره ای که می خواستید برسید.

شغل موفق,کسب و کار پرسود
عدم تغییر مسیر برای داشتن کسب و کار موفق

جمع بندی نکات برای داشتن کسب و کار موفق

هدف، انگیزه و عدم تغییر مسیر همونطور که ابتدای مقاله گفتیم، سه رکن اساسی موفقیت هستن. حالا شما میتونید توی روابط، توی حوزه پیشرفت فردی و یا همین کسب و کارتون ازشون استفاده کنید. فراموش نکنید که هر کدوم از اونها هم دانش خاص خودشون رو دارن که تو این مقاله تا جایی که تونستیم، شما را با اونها آشنا کردیم. اینو بدونید که تا زمانی که به اونها عمل نکنید، موفقیت هم سراغتون نمیاد.

خب با دونستن همین نکته ها موفقیت برای شما دیگه رویا و خیال نیستن و شما هم میتونید توی کسب و کارتون پیشرفت داشته باشید و به موفقیت شغلی برسید. راستی به نظر شما اصلا این راهکارها جواب هم میده؟ شما تا حالا ازشون جواب گرفتید؟ خودتون چه راهکار و راه حلی برای داشتن کسب و کار موفق دارید؟ خوشحال میشیم که در بخش نظرات همین مقاله اون رو با ما در میون بزارید تا با هم در موردش بحث کنیم.

ویدیو,کلیپ,فیلم,انگیزشی,موفقیت,خوشبختی,شادیموفقیت,خوشبختی,هدف,انگیزه,ذهن

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید