دنیای درون کجاست؟ چرا ما باید به جای دنیای بیرونی، به دنیای درونی خود توجه کنیم؟ با سفر به دنیایی که در درون شماست، می توانید خود واقعی تان را بیابید و به این واسطه به آرامشی بی نظیر دست پیدا کنید. این سفر به شما کمک می کند که قدرت درون تان را کشف کنید و به واسطه ی این قدرت، هر عامل خارجی را شکست داده و به خواسته های خود در زندگی برسید. سفر به دنیای درون نیازمند دانستن ۵ نکته ی طلایی است که ما در این مقاله آنها را به شما توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

در ویدیوی زیر می توانید خلاصه ای از مقاله را مشاهده کرده تا با محتوای کلی مقاله آشنا شوید و سپس با خواندن مقاله به صورت کامل، آماده ی یک سفر رویایی و بی نظیر به دنیای درونی تان شوید.

دنیای درون کجاست؟

دنیای درون همان جایی است که به خاطر مشکلات و زندگی روزمره، بسیاری از انسانها از آن فاصله گرفته اند؛ خیلی ها حتی دیگر این دنیا را هم حس نمی کنند و دستخوش عوامل بیرونی شده اند. آنها می گذارند چرخ دنیا هرگونه می خواهد بچرخد تا متناسب با آن زندگی شان را بچرخانند.

دنیایی که در درون شماست، آغشته از تمام چیزهایی است که شما از آنها لذت می برید، با رسیدن به آنها طعم خوشبختی را می چشید و به معنای کامل، زندگی را زندگی می کنید. وقتی که کسی بتواند به دنیای درون خویشتن سفر کند، در واقع توانسته به همان زندگی ای که از خیلی وقت آرزویش را داشته برسد.

اگر کسی بتواند به دنیای درون خود پی ببرد، می تواند تبدیل به ثروتمندترین انسان روی کره زمین بشود، روابط فوق العاده ای را چه به صورت اجتماعی و چه به صورت عاطفی تجربه کند، سلامتی را از همه جوانب حس نماید و …!
اگر شما هم میخواهید که به همه ی این ها برسید، پس لازمه اش این است که خودتان را آماده کنید که به دنیای درونی تان سفر کنید و با ناشناخته های آن آشنا شوید تا به این واسطه قدرت درون خود را بیابید و از آن برای خلق خواسته ها و رویاهای خود کمک بگیرید.

در ادامه ما ۵ نکته ی طلایی که در سفر به دنیای درون باید به آنها توجه کنید را با شما در میان خواهیم گذاشت. توجه به تک تک این نکات به شما کمک می کند که این سفر به خوبی انجام شود.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
دنیای درون شما همان جایی است که در آن طعم خوشبختی واقعی را می چشید

راز اول: توجه تان را از روی عوامل بیرونی بردارید

موضوعی که باعث می شود موانع زیادی در مسیر سفر به دنیای درونتان به وجود بیاید، این است که شما همواره به عوامل بیرونی توجه می کنید. این متناقض از چیزی است که می خواهید. اگر دنیای درونی خودتان را می خواهید، پس دنیای بیرونی را رها کنید.

زمانی که توانستید خود را از عوامل بیرونی بی نیاز سازید و تمام توجه تان را روی این سفر بگذارید، به اولین نکته عمل کرده اید و برای سفر، خود را به بهترین شکل آماده نموده اید.

با ذکر مثالی در مورد راز اول، به شما توضیحات بیشتری در مورد آن می دهیم. فرض کنید که مثلا مدتی پیش با صاحب کار، صاحب خانه و یا هر کس دیگری مشاجره ای داشته اید و این مشاجره تمام ذهن شما را به خود مشغول کرده است. زمانی که حرف از عوامل بیرونی میزنیم، دقیقا منظور من همین چیزهاست. زمانی که شما اجازه بدهید که این مشاجره تمام ذهن شما را به خود مشغول کند و آرامش شما را از بین ببرد، یعنی شما حاضر نیستید که به دنیای درون تان سفر کنید.

بازیابی قدرت درون به این وابسته است که شما فارغ از هرگونه مشکلات بیرونی بتوانید آرامش را در وجودتان شکل دهید و به چیزی که این آرامش را از بین می برد، توجه نکنید. پس به اولین نکته که عدم توجه به عوامل بیرونی و تمرکز بر روی قدرت ذهن و دنیای درون است، اهمیت دهید.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
برای سفر به دنیای درون تان، نباید به دنیای بیرونی توجه کنید

راز دوم: به خودتان بیشتر از هر چیزی و هر کسی اهمیت دهید

تا زمانی که نتوانید به خودتان و احساسات تان اهمیت دهید، نمی توانید دنیای بیرونی را رها کرده و برای سفر به اعماق وجود آماده شوید. شما باید آنقدر به خودتان اهمیت دهید که هر موقع که خواستید، عوامل بیرونی و تمام متعلقات مربوط به آن را رها کنید و خود را مهیا سفر درونی نمایید.

اگر بخواهیم در مورد این مسئله هم بیشتر شفاف سازی کنیم، می توانیم به همان مثالی که در مورد راز اول زدیم برگردیم. اگر شما به خودتان اهمیت دهید و احساسات تان را در اولویت قرار دهید، هیچ وقت نمی گذارید که مشاجره تان با صاحبخانه و یا هر کس دیگری خیلی روی شما تاثیر زیادی بگذارد و خیلی زود آن را فراموش خواهید کرد؛ چرا که برای شما بیشتر از هر چیز احساسات تان مهم است! این مشاجره باعث می شود که احساس شما منفی شود؛ همین احساس منفی مانع سفرتان به دنیای درون خواهد شد که به همین دلیل خیلی زود باید از بین برود.

اهمیت دادن به خودتان به منزله ی نادیده گرفتن دیگران نیست. اینکه برای آرامش تان اهمیت قائل شوید و نگذارید که شرایط مطلوب زندگی تان تغییری کند، خودخواهی نیست و نخواهد بود. تا زمانی که با این کار به دیگران لطمه ای وارد نکرده اید، می توانید به هر اندازه که خواستید، انجامش دهید و از انجام دادن آن لذت ببرید.

پس به راز دوم که اهمیت دادن و ارزش قائل شدن برای خودتان بودن هم توجه کنید تا بتوانید یک سفر عالی و بی نظیر به دنیای درون تان داشته باشید.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
راز موفقیت در سفر به دنیای درون این است که به خودتان بیشتر از هر چیزی اهمیت دهید

راز سوم: به احساسات تان اهمیت دهید

در توضیحات مربوط به راز دوم، اشاره ای به اهمیت دادن به احساسات داشتیم که اکنون می خواهیم آن را به عنوان راز سوم سفر به دنیای معرفی نماییم.

معمولا کسانی که با خویشتن شان ارتباط خوبی ندارند و دنیای درون خود را فراموش کرده اند، به احساسات شان کمترین اهمیت می دهند و آنها را نادیده می گیرند. هر احساسی که در وجود شما شکل می گیرد اهمیت دارد و شما باید به آن توجه کنید. چه این احساس خشم است و چه عشق و چه نفرت است و چه هر چیز دیگری؛ شما باید به آن اهمیت دهید و برایش ارزش قائل شوید.

باز هم برای توضیح بیشتر در مورد این مسئله به همان مثال راز اول بر می گردیم. در این مشاجره ای که داشته اید، اگر حس بدی در وجودتان شکل می گیرد و یا حتی اگر حس نفرت به شخص مقابل در اعماق وجودتان نهفته است، به آن اهمیت دهید و خود را به خاطر آن ملامت نکنید.

فراموش نکنید که اهمیت دادن به احساسات به معنی عمل کردن به آنها نیست

اگر شما از کسی نفرت دارید، نباید با نام اهمیت دادن به احساسات به او لطمه ای وارد کنید. منظور ما این است که به خاطر به وجود آمدن آن احساس خودتان را سرزنش و ملامت نکنید و تا میتوانید ریشه های آن احساس را بیابید. بعد از این کار اگر احساس خوبی بود آن را تجدید کنید و اگر احساس بدی بود، به دنبال یافتن راه هایی برای ریشه کن کردن آن باشید.

مسئله اشتباهی که در بین ما انسان ها رواج پیدا کرده است و مخالف با سفر به دنیای درون است، این است که ما اگر دچار احساسات منفی شویم، یعنی باخته و در زندگی شکست خورده ایم؛ این مسئله اشتباه است. اگر قرار بود که احساس منفی ای وجود نداشته باشد، پس خداوند هم آنها را نمی آفرید. مسئله اصلی اینجاست که تمام این احساسات به کمک انسان می آیند و باعث رشد او می شوند! فقط هر کدام باید به اندازه و در جای مناسب در وجودتان شکل بگیرند.

این هم راز سوم در مورد سفر به دنیای درون بود که اهمیت دادن به آن یعنی رسیدن به قدرت درون و کنترل شرایط زندگی از طریق ضمیر ناخودآگاه و ذهن.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
لازمه ی موفقیت در سفر به دنیای درون اهمیت دادن و توجه کردن به احساسات خود است

راز چهارم: اشتیاق به تغییر کردن

سفر به دنیای درون و آگاه شدن از اسرار قدرت درون نیازمند این است که میل به تغییر داشته باشید. برای این کار می بایست ویژگی های بد خودتان را شناسایی کنید و آن ها را از بین ببرید تا به این صورت برای سفرتان آماده شوید.

عدم تمایل به تغییر کردن، باعث می شود که نتوانید آن چنان که باید سفرتان را به درستی انجام دهید. همه ی کسانی که امروزه به عنوان یک انسان موفق یاد می شوند، برخی ویژگی هایشان را تغییر داده اند تا توانسته اند به آن جایگاه دست پیدا کنند.

منظور از تغییر این نیست که کلا انسان دیگری بشوید؛ بلکه شما باید یاد بگیرید که ویژگی های منفی خودتان را از بین ببرید. به عنوان مثال اگر همیشه به اتفاقات اطراف تان به دید منفی نگاه می کردید، این بار سعی کنید که تغییری در خودتان به وجود آورید و به شکلی مثبت به این اتفاقات بنگرید. اینگونه مهیای سفر به دنیای درون خواهید شد و دنیای درون منِ خودتان که همیشه دنبالش بودید را کشف خواهید کرد.

اگر بخواهیم این راز را به مثالی که در رازهای قبلی ذکر کردیم ارتباط دهیم، می توانیم اینگونه بگوییم که اگر شما بتوانید به جای اینکه همواره به دید منفی به صاحبخانه یا طرف مقابل تان بنگرید، به او به دید مثبت نگاه کنید و سعی کنید که آرامش را به وجود آورید، هیچوقت این مشاجره شکل نمی گیرد! حتی اگر مشاجره ای هم شکل گرفت، باز شما باید اینقدر توانایی داشته باشید که تمرکزتان را روی چیزهای منفی نگذارید و بیشتر به جنبه های مثبت قضیه بنگرید.

شما می توانید این کار را در همه مسائل زندگی تان اجرایی نمایید. اینگونه است که دنیای درون تان را کشف می کنید و قدرت درون تان کم کم زنده می شود.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
برای سفر به دنیای درون باید برای تغییر، اشتیاق داشته باشید

راز پنجم: بخشیدن خود

احساس گناه یکی از بدترین احساس هایی است که مانع ورودتان به دنیای درون می شود و به مانند یک غول بزرگ جلوی شما را می گیرد. برای اینکه وارد دنیای درون تان شوید، خود را به خاطر هر آنچه که بوده اید ببخشید و احساس گناه تان را به حداقل برسانید.

اگر دائما این احساس را با خود حمل کنید، نمی توانید توقع سفر به درون و پیشرفت قدرت درون تان را داشته باشید! چرا که هر بار که میخواهید از لحاظ درونی رشد کنید، دوباره همین احساس به سراغ شما آمده و مانع این کارتان می شود.

بدترین کاری که احساس گناه در حق شما می کند، این است که باور لیاقت را در شما از بین برده و کاری می کند که فکر کنید بی لیاقت ترین موجود روی کره زمین هستید. مثلا در همان مثال دعوایی که زدیم، شما برای اینکه طرف مقابل را از خود رنجاندید، آنقدر احساس گناه می کنید که خودتان را هرگز به خاطر این کار نمی بخشید و خودتان را خیلی انسان بی لیاقتی می پندارید که باعث شدید کسی از شما ناراحت شود.

این احساس را باید در خودتان به حداقل برسانید و لازمه ی انجام این کار این است که روی خودتان کار کنید. سفر به دنیای درون بها و هزینه ای دارید که کار کردن روی خود و احساسات بهای آن است.

دنیای درون,قدرت درون,موفقیت,آرامش,خوشبختی,زندگی,ذهن
برای اینکه در سفر به دنیای درون موفق شوی، خودت را ببخش و احساس گناه نداشته باش

کشف اسرار قدرت درون با سفر به دنیای درون

خب اکنون همه ی رازها را با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر به محتوای همه ی این رازها بنگرید، متوجه خواهید شد که همه ی آنها سعی دارند که به نوعی آرامش را در وجودتان شکل دهند و به شما بفهمانند که هیچ چیزی آنقدر ارزش ندارد که به خاطر آن زندگی تان را نادیده بگیرید و یا خواسته ها و احساسات تان را فراموش کنید.

با عمل به همه ی این رازها، اسرار قدرت درون کم کم برایتان فاش خواهند شد و از لحاظ درونی آنقدر قدرتمند می شوید که هیچ چیزی نمیتواند مانع تان برای خوشبختی در این دنیا بشود.

نظرات شما درباره دنیای درون

اگر از این مقاله استفاده بردید، خوشحال می شویم که در بخش نظرات، نظر خود را با ما درباره آن در میان بگذارید. اگر فکر می کنید که مسئله ای درباره سفر به دنیای درون و کشف اسرار قدرت درون جا مانده که ما آن را ذکر نکرده ایم، در بخش نظرات آن را به اشتراک بگذارید تا دیگران هم با خواندن آن استفاده ببرند و مقاله کامل تر شود.

اگر سئوالی در مورد مقاله دارید، حتما آن را بپرسید. مدیریت وب سایت موفقیت در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ تان را خواهد داد! به این شکل شک و شبهه ای که در مورد مقاله داشتید برطرف می شود و آگاهی ای که قرار بود از آن بگیرید را به صورت کامل دریافت خواهید کرد.

موفقیت,خوشبختی,تلاش,اراده,کامیابی,سعادتمندی,شادی,زندگی,کسب و کار,پیشرفت,خلاقیت,امید,اراده,روحیه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید