هدف زندگی چیست؟ به راستی ما برای چه به این دنیا آمده ایم؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید؟ آیا اصلا به این توجه کرده اید که هدف آفرینش ما انسان ها چه بوده و چرا ما روی این کره ی خاکی قدم گذاشته ایم؟ ما در این مقاله قرار است که پاسخ را به شما بدهیم. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که هدف خلقت تان و آمدن تان به این دنیا چیست و چرا به این دنیا پا گذاشته اید. هر کدام از ما انسان ها دارای رسالت زندگی هستیم و به دلیلی رو این کره ی خاکی قدم نهاده ایم و آمدن ما بی دلیل نبوده که در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد. همراه در در وب سایت موفقیت باشید.

کشف هدف زندگی

هدف آفرینش انسان ها در این دنیا، افزایش کمال خداوند بوده است. این تمام چیزی است که باید در مورد هدف خلقت انسان ها بر روی کره ی زمین بدانید. اما برای اینکه بخواهیم این مسئله را برایتان قابل فهم کنیم، نیاز است که کمی در مورد نظام آفرینش خداوند و خود خداوند صحبت کنیم تا در این مورد آگاهی بیشتری پیدا کنید و واقعا درک کنید که چرا به این دنیا آمده ایم و چرا قدم روی این کره ی خاکی گذاشته ایم.

دلیل آفریده شدن انسان ها

خداوند منبع آگاهی است. هر گونه علمی در خداوند وجود دارد و او بر هر چیزی آگاه است. این را بارها هم در کتاب مقدس مسلمانان یعنی قرآن خوانده ایم. اما خداوند با این همه آگاهی و علم، امکان تجربه را ندارد. او می تواند آگاهی داشته باشد، می تواند از هر چیزی علمی داشته باشد، اما نمی تواند که این علم را تجربه کند یا این آگاهی را تجربه کند.

اکنون شاید روزنه هایی از هدف زندگی ما انسان ها برایتان مشخص شده باشد. در واقع خداوند در وجود ما از روح خودش دمید و ما را به این دنیا آورد تا علمی که دارد را تجربه کنیم و به این شکل به کمال او بیفزاییم. در واقع هدف خلقت همه ی ما انسان ها این بوده که به کمال خداوند بیفزاییم و علمی که در اختیار دارد و آگاهی اش را تبدیل به تجربه کنیم.

توجه کنید که ما در این مقاله قصد نداریم که بحث فلسفی به راه بیندازیم و از جهان مختلف به یک موضوع بنگریم! قصد ما این نیست که یک دیدگاه فلسفی یا … را زیر سئوال ببریم و یا کاری خارج از حیطه ی فعالیت خود انجام دهیم. ما فقط می خواهیم با دلیلی منطقی ای که برگرفته از کتاب گفتگو با خدا، اثر نیل دونالد والش است، خودمان را قانع کنیم که آمدن مان به این دنیا بی دلیل نبوده و هر کدام هدفی را پیش رو داریم که باید به آن به بهترین شکل برسیم و آن هم افزایش کمال خداوند است.

هدف زندگی,هدف خلقت,هدف آفرینش,رسالت زندگی
هدف زندگی ما انسان ها، کسب تجربه است

توصیف هدف زندگی

خب اکنون که با هدف زندگی آشنا شده اید، بگذارید تا کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم و کمی بیشتر آن را توصیف کنیم تا به خوبی از آن مطلع شوید.

حتما بارها در قرآن هم خوانده اید که فرشتگان زمانی که قرار است روح کسی را بگیرند و آن شخص از ناتوانی خود می گوید، در پاسخ به او می گویند که مگر زمین گسترده و پهناور نبود؟ پس چرا مهاجرت نکردی؟ این در واقع می تواند همان پاسخی از فرشتگان به ما باشد که در زمانی که ناتوانی خود را درباره ی تجربه کردن از زندگی ابراز کردیم، آنها این را به ما می گویند.

این به ما نشان می دهد که ما تا آنجا که می توانیم باید سعی کنیم که تجربه کنیم و این دنیا را به معنای واقعی درک کنیم. ما هدف خلقت مان همین بوده و برای همین مسئله هم آفریده شده ایم؛ پس باید برای هدفی که داریم، تمام تلاش خود را بکنیم و تمام سعی مان را بکنیم تا نهایت تجربه را کسب نماییم.

اگر هدفی دارید و برای آن حرکت نمی کنید، اگر به سمت رویاهای خودتان نمی روید و اگر سر جای خود ایستاده اید و مدام از شرایط زمانه و شرایط بد اقتصادی گلایه مند هستید و به همین خاطر برای هدفتان اقدامی نمی کنید، باید بدانید که در این باره از شما سوال خواهد شد و زمانی که دلایلی مانند نتوانستم و در توانم نبود را بیاورید، همان پاسخ را از فرشتگان دریافت خواهید کرد.

قبل از اینکه به هر چیزی مانند نمی توانم ها توجه کنید، باید هدف زندگی و هدف آفرینش تان را به یاد بیاورید و برای همان هم که شده تمام تلاشتان را بکنید و برای هدفتان حرکتی کنید تا در نهایت به هدف اصلی زندگی تان دست پیدا کنید.

مهم نیست که شما به آن هدف می رسید یا نه، مهم نیست که رویایی که در سر می پرورانید به حقیقت تبدیل می شود یا نه، مهم این است که شما باید تجربه کنید و تجربه به دست بیاورید. این نهایت کاری است که باید انجام دهید.

شناخت هدف زندگی برای کسب تجربه

به دنبال کشف هدف زندگی تان باشید و تا آن را پیدا نکرده اید، آرام نگیرید. زمانی که ما حرف از تجربه کردن به میان آوردیم، منظورمان این نبود که به هر زمینه ای وارد شوید و در آن مداوم سعی و تلاش خود را بکنید. در رابطه با این موضوع مقاله ای در وب سایت به نام هداف گذاری برای سال ۹۹ منتشر شده که محتوای آن به تعیین هدف زندگی تان بسیار کمک خواهد کرد.

همانطور که میدانید هر کدام از انسان ها توانایی های مخصوص به خود را دارند و هر کدام به نوعی استعداد و مهارت خاصی را دارند که به مهارتی که دارند هم علاقه مند هستند. هدف زندگی تان و هدف آفرینش تان در جهتی معنا پیدا می کند که به آن علاقه مند باشید. زمانی که به چیزی علاقه نداشته باشید، خب قاعدتاً نمی توانید آن طور که باید تجربه به دست بیاورید و تجاربی هم که به دست خواهید آورد، نمی توانند آنقدر که باید مفید واقع شوند.

هدف زندگی,هدف خلقت,هدف آفرینش,رسالت زندگی
علاقه تان است که هدف زندگی تان را مشخص می کند

شما باید برای پیدا کردن هدف زندگی تان، علایق تان را مشخص کنید و به سمت چیزی بروید که به آن علاقه دارید؛ سپس در آن مداوم پیشرفت کنید و دائم به دنبال ایده هایی برای کسب تجربه در آن زمینه باشید. در این موقع علاوه بر اینکه می توانید یک زندگی زیبا و هدفدار در این دنیا داشته باشید، به هدف اصلی زندگی تان هم که تجربه کردن بوده رسیده اید.

به زمینه ای که به آن علاقه مند هستید وارد شود و تا می توانید در آن به کسب تجربه بپردازید. آن موقع در پیش خداوند هم سرافراز خواهید بود و زمانی که از شما پرسیدند که در این دنیا چه به دست آورید و چه کار کردید، می توانید با اقتدار پاسخ دهید که هدف زندگی خود را شناختم و در جهت آن تمام تلاشم را به کار بستم تا به کمال خداوند بیفزایم و آگاهی اش را تبدیل به تجربه کنیم.

شناخت علایق زندگی

زمانی که هدف خلقت و هدف آفرینش را دانستید و فهمیدید که دست پیدا کردن به آن با در پیش گرفتن علایق تان امکان پذیر است، پس باید کاری کنید که بتوانید علایق زندگی تان را تشخیص دهید. هدف زندگی و علایق زندگی با هم رابطه ای مستقیم دارند و در ادامه سعی داریم نکاتی را به شما بیان کنیم که علاقه تان را شناسایی کنید تا در راستای آن، هدف زندگی و هدف خلقت تان را هم کشف نمایید.

برای اینکه علاقه تان را تشخیص دهید، باید ببینید که زمانی که مشغول به کاری می شوید، آیا در آن موقع اصلا گذر زمان را احساس می کنید یا نه. یکی از بهترین روش های شناخت علایق همین مسئله است. زمانی که شما به کاری علاقه مند نباشید و هدفی را دوست نداشته باشید، دائما به دنبال این هستید که زودتر آن را تمام کنید و به پایان برسانید. این قطعا نمی تواند علاقه شما باشد. علاقه از اسمش پیداست. علاقه چیزی است که باید شما را با تمام وجود در بر بگیرد! پس اگر هنوز علاقه تان را پیدا نکرده اید، اشکالی ندارد. زمینه های مختلف را بررسی کنید و ببینید که در کدام زمینه بیشتر از همه شور و شوق دارید و گذر زمان را احساس نمی کنید تا به این گونه بتوانید علاقه تان را تشخیص دهید.

مسئله ی بعدی در مورد شناخت علایق برای رفتن به سمت هدف خلقت و زندگی، این است که به علایق تان ارزش دهید. بعضی از افراد، علایقی که دارند را جدی نمی گیرند و یا خیلی راحت از کنار آنها عبور می کنند! در صورتی که شاید هدف زندگی آنها در همان علایق نهفته شده باشد و شاید آنها به همین شکل باید تجربه به دست بیاورند تا در نهایت به کمال خداوند بیفزایند. به علایق خودتان ارزش دهید؛ حتی اگر این علایق می خواهد چیزهای کوچکی مانند بازیهای کامپیوتری باشند هم به آنها اهمیت و ارزش دهید و سعی کنید به گونه ای در آنها پیشرفت کنید!

هدف زندگی,هدف خلقت,هدف آفرینش,رسالت زندگی
هدف زندگی و رسالت زندگی شما در جهت علایق تان مشخص می شود

اهمیت هدف زندگی

هدف خلقت و زندگی تان را جدی بگیرید. ما در این مقاله قصد نداریم که برایتان انشا در مورد هدف زندگی به اشتراک بگذاریم و یا فقط مطلبی را با شما در میان بگذاریم، ما در این مقاله قصد داریم به شما و خودمان بفهمانیم که اهدافی که در سر میپرورانیم و رویاهایی که در سر داریم، همگی شان به نوعی رسالت زندگی ما و هدف آفرینش ما هستند و باید به سمت آنها قدم برداریم و آنها را کاملا جدی بگیریم.

پس اکنون برای رسالت زندگی تان اهمیت قائل شوید. هر چه که هست و هر چه که می خواهد باشد، شما باید تجربه کسب کنید تا به این شکل بتوانید وظیفه ای که خداوند بر روی دوش تان نهاده را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.

البته توجه کنید که منظور ما زمینه های منفی و بد زندگی نیستند. البته می توان گفت که نمی شود به هر چیزی برچسب کاملا منفی یا برچسب کاملا مثبت زد، اما با این حال حواس تان به این باشد که منظور ما از هدف زندگی این نیست که در زمینه هایی که درصد منفی بیشتری دارند و به جهان و انسان ها آسیب وارد می کنند، قدم بگذارید و به خود بگویید که در جهت رسالت زندگیتان حرکت کرده اید. منظور ما هرگز این نبوده و نیست. پس توجه تان را از روی این مسائل که کاملا هم مشخص هستند که نمی توانند درست باشند بردارید و روی مسئله ی اصلی که همان هدف زندگی ای است که باعث پیشرفت جهان می شود، بگذارید.

ارتباط هدف زندگی با خدا

خب تا به اینجای مقاله حتما در مورد هدف زندگی صحبت زیادی کردیم!  بگذارید نهایت این اتفاق را برای شما بیان کنیم. یعنی اینکه شما که به این دنیا آمدید و تجربه کسب کردید، در آخر چه اتفاقی قرار است بیفتد.

زمانی که شما تجربه تان را کسب کردید، مانند هزاران انسانی که به دنیا می آیند و از دنیا میروند، از دنیا خواهید رفت و نهایتاً این روح شما که هم آگاهی دارد و هم تجربه، به خدا می پیوندد و اینگونه خدا تجربه هم کسب خواهد کرد. زمانی که آگاهی که خداوند باشد و تجربه که روح انسان باشد به هم بپیوندند، هستی به وجود خواهد آمد و جهان گسترش خواهد یافت.
این را حتی می توانید در پیشرفت دنیا بنگرید. به عنوان مثال زمانی مردم برای حمل و نقل از مرکب ها استفاده می کردند و اکنون اتومبیل های فوق پیشرفته به وجود آمده اند و یا زمانی انسان ها برای ارتباط با هم از راه دور نامه نگاری می کردند که اکنون با یک اپلیکیشن ساده می توانند با هم حتی در دورترین نقاط جهان هم ارتباط برقرار کنند.
تمام تجاربی که در نهایتِ هدفِ زندگی انسان به وجود آمده اند، باعث گسترده تر شدن جهان خواهند شد و به پیشرفت آن کمک خواهد نمود.

هدف زندگی,هدف خلقت,هدف آفرینش,رسالت زندگی
هدف زندگی انسان، به کمال خداوند و گسترش جهان کمک می کند

خب صحبت را کوتاه خواهیم کرد و همین جا مقاله را به اتمام خواهیم رساند. در این مقاله دانستیم که رسالت زندگی ما در واقع همان هدفی است که در سر میپرورانیم و شاید آن را جدی نمی گیریم. اهداف تان را کاملا جدی بگیرید و به سمت آنها حرکت کنید. این مقاله به عنوان یک دلیل منطقی می تواند برایتان عمل کند که شما را وا دارد که به سمت هدف هایتان حرکت کنید و هرگز آنها را نادیده نگیرید. تلاش ما در وب سایت موفقیت این است که شما را برای رفتن تان به سمت اهداف و در نهایت رسیدن تان به خوشبختی آماده سازیم. امیدواریم که با انتشار این مقالات بتوانیم کمکی هر چند کوچک در این زمینه به شما نماییم. اگر در مورد موضوعی که در مقاله مطرح شد، بحث، انتقاد یا پیشنهادی دارید، خوشحال می شویم که در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

شما می توانید در قسمت نظرات با استفاده از جمله ای به مانند هدف زندگی من این است که …، هدف خلقت تان را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به یکدیگر ثابت کنیم که مهم نیست یک هدف چقدر میخواهد مسخره یا کوچک باشد، مهم این است که ما آن را شناخته ایم و میخواهیم که به سمت آن قدم برداریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید