با ما در این مقاله از وب سایت موفقیت همراه باشید تا روش هایی بسیار کاربردی و عالی را به شما جهت هدف گذاری برای سال ۹۹ به اشتراک بگذاریم. با شروع سال جدید، اهداف جدید هم نیاز است تا شما بتوانید در زندگی پیشرفت داشته باشید و به سمت رویاهایتان قدم بردارید.

ویدیو هدف گذاری برای سال ۹۹

قبل از هر چیز، ویدیویی از تمام آنچه در این مقاله گفته شده، به صورت خلاصه تهیه شده که پیشنهاد می کنیم آن را مشاهده کنید.

اهمیت هدف گذاری برای سال ۹۹

اهداف اهمیت زیادی در زندگی انسان دارند. انتخاب هدف به انسان کمک می کند که به زندگی مطلوبی که همیشه میخواسته، دست پیدا نماید. کافیست نگاهی به زندگی انسان های اهمال کار بیندازید تا متوجه یکنواختی زندگیشان شوید؛ این یکنواختی موجب افسردگی های روز افزون می شود که با هدف گذاری کردن می توانید این یکنواختی را از بین ببرید.

با پایان سال و شروع سالی دیگر، ما هم سالی به سال های عمرمان اضافه می شود و اگر کاری نکنیم و دست نجنبانیم، ممکن است به مانند همان انسان های اهمال کار شویم و زندگی مان دچار یکنواختی شود. پس اگر این را نمی خواهید و می خواهید با تعیین هدف و برنامه ریزی کردن به سمت خواسته هایتان قدم بردارید، این مقاله در مورد هدف گذاری را بخوانید.

خیلی ها ممکن است بگویند که زندگی من خیلی وقت است که دچار یکنواختی شده و نمی توانم آن را تغییر دهیم! برای آن چه کنم؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که در هر صورت شما انسان هستید! هر لحظه که بخواهید می توانید برای تغییر شرایط زندگی تان قدم بردارید. اگر تاکنون اقدامی نکرده اید، شما این کار را می توانید با هدف گذاری برای سال ۹۹ انجام دهید. توجه کنید که تغییرات یک شبه به وجود نمی آیند و باید دوره ی تکامل خود را طی کنند! پس اگر شروع به قدم برداشتن به سمت اهداف تان کردید و نتایج کمی حاصل شد، به همان نتایج هم امیدوار باشید و برای رسیدن به هدف هایتان تلاش کنید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
با هدف گذاری برای سال ۹۹ تان می توانید یکنواختی زندگی تان را از بین ببرید

نحوه هدف گذاری برای سال ۹۹

خب اکنون به نحوه هدف گذاری برای سال ۹۹ میرسیم. در ادامه می آموزید که چطور یک یا چند هدف برای سال جدید انتخاب کنید و برای آن هدف ها برنامه ریزی نمایید تا در نهایت به آنها برسید. ما تک تک مراحل مربوط به انتخاب هدف را برایتان به اشتراک میگذاریم؛ اگر طبق این مراحل پیش بروید، می توانید اطمینان یابید که در مسیر رویاهایتان قرار خواهید گرفت.

هدف گذاری برای سال ۹۹ با نوشتن

نوشتن بهترین راهکار برای هدف گذاری است؛ در ادامه بیشتر در این مورد حرف می زنیم.

نوشتن تمام اهداف

کارمان را با نوشتن همه ی هدف ها شروع می کنیم. اهداف تان را بنویسید. به این فکر نکنید که رسیدن به آنها ممکن است سخت باشد یا زمان زیادی لازم است تا به آنها برسید؛ این مشکل را در ادامه با ترفندهایی خاص حل می کنیم. هر هدفی که برای سال ۹۹ به ذهنتان می آید را روی کاغذ بنویسید. الان نیازی به الویت بندی ندارید؛ بعداً این کار را انجام می دهیم.

برای اینکه تمام اهداف را بنویسید، باید آنها را دسته بندی کنید. زندگی ما انسان ها در حوزه های مختلفی در جریان است که شما برای هر کدام از این حوزه ها می توانید اهدافی را انتخاب کنید. حوزه های مختلف زندگی شامل موارد زیر هستند:

 • حوزه پیشرفت و موفقیت فردی
 • حوزه پیشرفت و موفقیت مالی
 • حوزه روابط
 • حوزه سلامتی
 • حوزه معنویت و ارتباط با خدا

بعد از نوشتن تمامی اهداف برای حوزه های مختلف زندگی، شما اولین قدم در هدف گذاری برای سال ۹۹ را برداشته اید؛ پس به شما تبریک می گوییم. در ادامه به شما یاد می دهیم که چطور این کار را به صورت حرفه ای تری انجام دهید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
نوشتن اهداف به شما در رسیدن هر چه سریع تر به آنها کمک می کند

الوویت بندی کردن اهداف

بعد از نوشتن اهداف، نوبت این است که آنها را اولویت بندی کنید. این گامی مهم در هدف گذاری برای سال ۹۹ است! چرا که برایتان روشن می کند که در سال جدید باید به کدام اهداف بیشتر از بقیه بها دهید و وقت بیشتری برایشان بگذارید. در حین انجام این کار رویایی فکر نکنید و تمام واقعیت ها را در نظر بگیرید. با توجه به واقعیت ها و شرایط، هر هدف را بررسی و سپس از یک تا ده به آن یک امتیاز بدهید.
این کار ممکن است کمی طول بکشد؛ حتی شاید برای بررسی یک هدف مجبور شوید که ۲۴ ساعت هم وقت بگذارید. از شما میخواهیم که این کار را بکنید و با عجله اقدام به هدف گذاری نکنید.

وقتی که به هر کدام از اهداف تان امتیاز دادید، اکنون اولویت هر کدام مشخص می شود و در اینجا شما هدف هایی که در اولویت هستند را هم خواهید شناخت و این هم گامی دیگر در گذراندن مراحل تعیین هدف برای سال ۹۹ بود که شما آن را برداشتید.

توجه داشته باشید که در حین هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، باید مدت زمان رسیدن به هر هدف و میزان سختی هر هدف را هم در اولویت بندی ها مد نظر قرار دهید. یعنی اگر دو هدف با اولویت های مشابه داشتید، پس ببینید که کدام یک سخت تر بوده و زمان بیشتری در طول سال از شما می گیرد که بسته به اهمیت میزان سختی هدف ها و زمان رسیدن به آنها، اولویت را مابین آن دو هدف مشخص کنید.
اینکه کدام هدف را (از لحاظ سختی و مدت زمان رسیدن به هدف) در الویت بیشتری قرار دهید به خودتان برمیگردد. اگر فردی هستید که دوست دارید ابتدا کار سخت و طولانی را انجام دهید و سپس به سراغ کار آسان بروید که همان هدف سخت تر را در اولویت قرار دهید. اما اگر فردی هستید که ممکن است خیلی زود انگیزه اش از بین برود، پس ابتدا هدف آسانتر و کوتاه مدت تر را برگزینید و پس از رسیدن به آن، به سمت هدف سخت تر حرکت کنید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
در هدف گذاری برای سال ۹۹ خود، الویت بندی را فراموش نکنید

برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

پس از اولویت بندی کردن، باید اقدامات و برنامه های لازم برای هر کدام از اهداف را لیست کنید. اگر می خواهید به خواسته ها و رویاهایتان برسید، پس هر کدام از اهداف تان را تبدیل به برنامه های کوچک تر کنید و سپس با برنامه ریزی و عمل کردن به هر یک از این برنامه ها، خودتان را به هدف هایتان نزدیک تر نمایید.

تمام اقدامات و برنامه هایی که لازم هستند تا اهداف تان به واقعیت تبدیل شوند را جلوی هر هدف بنویسید. این یکی از شیوه های هدف گذاری هوشمند است که شما در هدف گذاری برای سال ۹۹ انجامش می دهید. شما با این کار، قبل از هر اقدامی برای رسیدن به هدف، تمام گام هایی که قرار است بردارید را از قبل چک می کنید و به این شکل امکان برخورد با شرایط ناخواسته در مسیر هدف، خیلی خیلی کم می شود.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که شما نمی توانید آینده را پیش بینی کنید و هر اتفاقی ممکن است بیفتد! به همین خاطر بهتر است که بیش از اندازه روی برنامه ریزی هایتان حساب باز نکنید تا مبادا با رخ دادن اتفاقی خاص، دیگر نتوانید به سمت خواسته تان حرکت کنید. به صورت کلی باید مراحل رسیدن به هدف را با ذکر جزئیات کامل بنویسید؛ اما خودتان را کامل به آن مراحل وابسته نکنید.

بعد از انجام این کارها، مجدداً باید به شما تبریک بگوییم! چرا که شما هدف گذاری برای سال ۹۹ را به خوبی انجام داده اید. اما قطار هدف گذاری شما هنوز به مقصد نرسیده؛ شما نیاز به دانستن برخی روش های افزایش انگیزه دارید تا به تمامی خواسته هایتان برسید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
پس از انتخاب هدف سعی کنید برای رسیدن به آن، برنامه ریزی کنید

شیوه های افزایش انگیزه در هدف گذاری برای سال ۹۹

تنها هدف گذاری برای سال جدید مهم نیست و شما باید کارهایی انجام دهید که در تمامی روزهای سال انگیزه تان برای رسیدن به هدف باقی بماند. حفظ انگیزه اهمیت فوق العاده ای دارد. در ادامه شیوه هایی برای افزایش انگیزه را برایتان ذکر می کنیم.

لذت بردن از مسیر هدف

برای اینکه انگیزه تان در مسیر اهداف همواره حفظ شود، یادتان باشد که به جای اینکه روی نتیجه تمرکز کنید، روی مسیر تمرکز کنید و از مسیری که برای رسیدن به هدف می پیماید لذت ببرید؛ به این شکل همواره انگیزه تان حفظ می شود. این روشی فوق العاده برای افزایش انگیزه در هدف گذاری برای سال ۹۹ است.

موفقیت واقعی در واقع رسیدن به هدف نیست، بلکه لذت بردن از مسیر رسیدن به هدف است. اگر شما بتوانید هم خودتان را به نتیجه نزدیک کنید و هم به صورت همزمان از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید، پس انگیزه تان حفظ شده و به شما کمک زیادی می کند که شور و اشتیاق تان را جهت به موفقیت رسیدن در هدف حفظ کنید.

هدف گذاری در زمینه علایق

در هدف گذاری برای سال ۹۹ به این توجه کنید که حتما در زمینه علایق تان اهداف را انتخاب کنید تا مبادا انگیزه تان از بین برود. مثلا ًخیلی از افراد ممکن است در حوزه موفقیت مالی اهدافی را انتخاب کنند که شاید اصلا به آنها علاقه ای نداشته باشند. این افراد ممکن است که گام های اول را با انگیزه بردارند، اما هر چه به جلوتر می روند، از میزان انگیزه شان کم خواهد شد!

پس در هر حوزه از زندگی تان، علایق تان را بسنجید و سپس با توجه به علایق، اهداف را انتخاب کنید. البته توجه کنید که هدف یعنی چیزی که موجب پیشرفت شما در زندگی شود! پس علایق تان هم باید همسو با همین تعریفی که از هدف داشتیم باشد و به پیشرفت شما در زندگی کمک نماید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
در زمینه هایی که به آنها علاقه دارید اهداف تان را انتخاب کنید

زمان بندی اهداف

تعیین زمان هم به حفظ انگیزه شما در رسیدن به هدف کمک می کند. اگر شما بدانید که به فلان هدف خاص قرار است در فلان تاریخ خاص دست پیدا کنید، قطعا انگیزه تان برای رسیدن به آن بیشتر می شود.

وقتی که ندانید که کی قرار است به خواسته ای برسید، هر اقدامی برای آن را ممکن است بیهوده بپندارید و یا فکر کنید که این اقدامات را بعداً هم می توانید انجام دهید؛ همین بیهوده پنداشتن ها و به تعویق انداختن ها، از میزان انگیزه شما در رسیدن به اهداف سال ۹۹ تان و یا هر هدف دیگری که دارید، کم می کند.

مزیتی که زمان بندی برایتان به بار می آورد، این است که دیگر اقدامات و برنامه ها را به خاطر اهمال کاری و هر چیز دیگری به عقب نمی اندازید و از آنجا که می دانید قرار است در فلان تاریخ خاص به هدفتان برسید، پس همواره طبق برنامه ها پیش خواهید رفت که مبادا تاریخ رسیدن به خواسته تان به تعویق بیفتد.

تصویر سازی ذهنی اهداف

در هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، تصویر سازی ذهنی را فراموش نکنید. تصویر سازی ذهنی تاثیر به سزایی در رسیدن به هدفتان دارد. هدف گذاری در زندگی با تجسم خیلی شیرین تر می شود.

ذهن فرق بین واقعیت و تصویر ذهنی را متوجه نمی شود. برای اینکه این موضوع را درک کنید، همین حالا یک لواشک خیلی ترش را تصور کنید که هر چه میخورید، تمام نمی شود. می بینید؟ همین الان آب دهانتان راه افتاد؛ بدون اینکه شما در واقعیت لواشکی دیده یا چشیده باشید! همین تصدیقی برای این موضوع است. پس تا آنجا که می توانید برای اهدافتان تصویر سازی ذهنی کنید تا به آنها نزدیک و نزدیک تر شوید و همواره انگیزه تان برای رسیدن به آنها حفظ شود.

وقتی که همواره هدف تان را در ذهن بپرورانید، احساس لیاقت بیشتری خواهید کرد و علاوه بر این موضوع، این کار باعث می شود که شما به ایده های ناب و فوق العاده ای هم دست پیدا کنید که شاید اگر تصویرسازی نمی کردید، هرگز به آن ایده ها برای رسیدن به هدف نمی رسیدید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
یکی از راه های افزایش انگیزه پس از انتخاب هدف این است که آن را تجسم کنید

جمع آوری منابع انگیزاننده مربوط هدف

انتخاب هدف برای سال جدید باید همراه باید جمع کردن منابع انگیزاننده باشد. در هدف گذاری برای سال ۹۹ این موضوع را از یاد نبرید که هرچه منابع بیشتری برای هدفتان جمع کنید، انگیزه تان بیشتر خواهد شد. ممکن است بگوید که منظور از منابع چیست که در ادامه توضیح می دهیم.

منابع همان چیزهایی هستند که انگیزه شما را برای رسیدن به هدف حفظ و زیاد می کنند. حال این منابع می تواند تصاویر مربوط به هدف باشد، می تواند یک خبر در راستای هدف تان باشد، می تواند یک عبارت تاکیدی در مورد هدف تان باشد و یا هر چیز دیگری. تا می توانید از این منابع جمع کنید و آن ها را در معرض دیدتان قراره دهید تا انگیزه تان بیش از پیش برای رسیدن به اهداف زیاد بشود.

محدود کردن افکار بازدارنده

در هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، افکار بازدارنده ممکن است که مدام به سراغ شما بیایند که به شما پیشنهاد میکنیم که برای جلوگیری از آنها، همان ابتدا که فکرهایی بازدارنده از هدف به ذهنتان خطور کرد، روی یک کاغذ برای آن فکرها راه حل ذکر کنید.

مثلا ممکن است که شما در زمینه روابط هدف گذاری کنید و روی یک شخص خاص بخواهید زمان بگذارید. در اینجا یک فکر بازدارنده که ممکن است به سراغ شما بیاید این است که ممکن است طرف مقابلتان به شما هیچ گرایشی نداشته باشد که شما با نوشتن دلایل منطقی تا حد زیادی می توانید این فکر را محدود کنید تا مبادا شما را از رسیدن به هدفتان باز دارد. بعد از انجام این کار، هر بار که این فکر محدود کننده به سراغ شما آمد، می توانید مجددا همان پاسخ هایی که نوشته بودید را بخوانید تا دوباره آن را محدود کنید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
در پیمودن مسیر اهداف، مراقب افکار منفی و بازدارنده باشید

استفاده از عبارات تاکیدی

هدف گذاری برای سال ۹۹ را با انتخاب عبارات تاکیدی تاثیر گذار، شیرین تر کنید. عبارات تاکیدی می توانند انگیزه ای فوق العاده در وجود شما بیافرینند که شما را برای رسیدن به هدفتان مجاب کنند.

در هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، برای هر هدف سعی کنید که یک یا چند عبارت تاکیدی خاص به وجود آورید تا در نهایت بتوانید انگیزه تان را برای رسیدن به هدف افزایش دهید. در ادامه فرمول ساخت عبارات تاکیدی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

برای ساخت عبارات تاکیدی، سعی کنید که از جملات کوتاه استفاده کنید؛ این جملات بهتر است که نهایتاً یک خط باشند. در این جملات از عوامل منفی مانند اینکه دیگر این اتفاق برایم نمی افتد یا … استفاده نکنید و دائما از جملات مثبت مانند اینکه من از پس آن اتفاق بر می آیم و … استفاده کنید.

زمان استفاده از عبارات تاکیدی بهتر است صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و یا شب ها قبل از خوابیدن باشد! چرا که به این شیوه اگر روزها بعد از بیدار شدن این کار را انجام دهید، روزتان را با فکر کردن و حرف زدن در مورد هدفتان شروع کرده اید و اگر شب ها این کار را بکنید، یعنی اینکه روزتان را با فکر کردن و حرف زدن در مورد هدفتان به پایان رسانده اید.

عبارات تاکیدی می توانند به شما کمک زیاد به افزایش انگیزه در هدف گذاری برای سال ۹۹ نمایند! پس از کنار آنها به سادگی عبور نکنید و آنها را جدی بگیرید.

هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
تکرار عبارات تاکیدی مثبت به شما کمک می کند که انگیزه تان را جهت رسیدن به هدف حفظ کنید

حرف زدن در مورد اهداف

بعد از هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، سعی کنید که همواره در مورد اهداف تان با کسانی که به شما انگیزه می دهند صحبت کنید. توجه کنید که به سمت افراد بازدارنده نروید. افراد بازدارنده همان هایی هستند که دائما شما را از پیمودن مسیر هدف سرد می کنند و ذهن شما را با نمی توانم ها پر می نمایند.

حرف زدن هم می تواند به شما کمک کند و حتی ایده هایی جذاب و عالی درباره هدف گذاری برای سال ۹۹ به شما بدهد. پس آن را جدی بگیرید.

عوامل انگیزاننده دیگر در هدف گذاری برای سال ۹۹

در ادامه چندین شیوه ی انگیزاننده دیگر برای رسیدن به اهداف سال جدید تان را با شما در میان خواهیم گذاشت:

 • در هدف گذاری برای سال ۹۹ نام، فیلم هایی در رابطه با هدف خود را ببینید.
 • کتاب هایی در مورد هدف تان بخوانید.
 • مهارت تان را در زمینه اهداف تان زیاد کنید. هر چقدر مهارت بیشتری در رسیدن به یک هدف خاص داشته باشید، انگیزه تان هم بیشتر خواهد بود.
 • در هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، به سراغ افرادی بروید که تا به حال به هدف شما رسیده اند و با آنها ملاقات هایی داشته باشید.
 • از افراد منفی باف دوری کنید.
 • ذهن تان را با خبرهای مثبت پر کنید؛ حتی این خبرها می توانند غیر مرتبط با خواسته شما باشند.
 • با هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، سعی کنید که تغییراتی در شخصیت خود به وجود آورید. مثلا اگر اهمال کار هستید، روی این ویژگی تان کار کنید تا کم کم آن را از بین ببرید. این ویژگی های منفی که نباشند، انگیزه برای رسیدن به هدف هم بیشتر خواهد بود.
 • اگر دوره ای آموزشی در رابطه با هدف تان وجود دارد، در آن شرکت کنید.
 • در هدف گذاری برای سال ۹۹ خود، توجه کنید که اهداف خیلی زیاد نباشند. ۵ هدف و یا حتی کمتر هم کفایت می کند.
 • برای خودتان پاداش در نظر بگیرید و با عمل کردن به برنامه ریزی هایتان، به خودتان پاداش دهید.
هدف گذاری برای سال 99,اهداف,انتخاب هدف,تعیین هدف,رویاپردازی,مسیر هدف,برنامه ریزی
با هدف گذاری برای سال ۹۹ باید سعی کنید انگیزه تان را برای رسیدن به اهدافی که انتخاب کرده اید بالا ببرید

نکاتی در مورد هدف گذاری برای سال ۹۹

اکنون می خواهیم نکاتی کلی در مورد هدف گذاری و تصمیم گیری در سال جدید را برایتان ذکر کنیم:

 • تا می توانید مقالات موفقیت و هدف گذاری کردن را بخوانید تا از شیوه های جدید رسیدن به اهداف مطلع شوید و بتوانید با قدرت بیشتری برای خواسته هایتان قدم بردارید.
 • هدف گذاری برای سال ۹۹ تان، خیلی به دور از ذهن نباشد. البته منظور ما این نیست که به خاطر شرایط و موقعیت دست از خواسته هایتان بردارید؛ اما بهتر است که این هدف ها با منطق انتخاب شوند که در رسیدن به آنها سختی نبینید.
 • توسعه فردی داشته باشید و هر روز روی توانایی هایتان کار کنید تا در رسیدن به اهداف قدرتمندتر ظاهر شوید.
 • اگر شخصی هستید که به دین و مذهب اهمیت می دهید، پس الهامات را جدی بگیرید و از آنها در مسیر رسیدن به اهداف تان کمک بگیرید. الهامات می توانند به هر شکلی از سوی خدا به شما برسند که به شما کمک کنند که به هدفتان به صورت سریع تری دست پیدا کنید.
 • هدف گذاری برای سال ۹۹ تا را طوری انجام دهید که تا قبل از شروع سال ۱۴۰۰ به تمامی اهداف تان دست پیدا کرده باشید.

افزایش اطلاعات در مورد هدف گذاری برای سال ۹۹

خب تا به اینجا نکاتی مهم در رابطه با هدف گذاری با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا در زمینه هدف می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید در کامنت های مربوط به همین مقاله سئوال تان را بپرسید تا مدیریت وب سایت در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهد.

هرگونه نظر، انتقاد و یا پیشنهاد شما به ما کمک می کند که در نوشتن مقالات جدید به صورت حرفه ای تری عمل کنیم. پس خوشحال می شویم که نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده درباره هدف گذاری برای سال ۹۹ در این مقاله با ما در میان بگذارید تا در مقالات بعدی آنها را در نظر بگیریم.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید